Forum de Counter Strike
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum de Counter Strike

Cel mai tare forum de Counter Strike!!!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Aplica tatuaje pe piele

In jos 
AutorMesaj
Syker[BenQ]
Admin
Syker[BenQ]


Mesaje : 266
Data de înscriere : 13/03/2010
Localizare : Sibiu

Aplica tatuaje pe piele Empty
MesajSubiect: Aplica tatuaje pe piele   Aplica tatuaje pe piele Icon_minitimeMar Iun 29, 2010 9:08 am

1. Deschideti imaginea in care este persoana pe care vreti sa aplicati tatuajul/tatuajele. Eu am folosit imaginea asta pentru acest tutorial :
Aplica tatuaje pe piele Bikini2a-225x300

2. Mai jos aveti tatuajele care le-am folosit in acest tutorial :
Aplica tatuaje pe piele Tattoo1

Aplica tatuaje pe piele Tattoo2


3. Sa incepem cu primul tatuaj. Dupa ce l-ati introdus in acelasi document cu imaginea, alegeti la Opacity “Multiply” in meniul din dreapta, deasupra de coloana cu layer-e.Nu uitati sa faceti o copie a acestui layer pentru ca o sa il folosim de 2 ori.
Aplica tatuaje pe piele Poza-3

4. Acum ar trebui sa aveti doar conturul tatuajului + umbrele. Il mutati in aceasi pozitie ca in imaginea de mai jos
Aplica tatuaje pe piele Poza4

5. Acum, apasati CTRL+T, iar dupa ce a aparut acel chenar, dati click dreapta si alegeti Distort pentru a modela tatuajul dupa forma bratului. Dupa ce ati selectat Distort, in cazul in care nu stiti cum sa il folositi pozitionati acele patratele la fel ca in imaginea de mai jos , iar cand ati terminat dati enter :
Aplica tatuaje pe piele Poza-5

6. Folositi Eraser Tools pentru e sterge ce este in afara bratului. Ar trebui sa aveti ceva de genu acesta :
Aplica tatuaje pe piele Poza-61

7. Acum o sa folosim si cea de a 2-a copie pentru a completa restul bratului. Folosim aceeasi metoda, la Opacity alegeti Multiply, potizionati tatuajul pe antebrat, folositi distort pentru a modela dupa forma bratului iar ce ramane in exces stergeti folosin Eraser Tool.

8. Acum introduceti si pe al 2-lea tatuaj pe care o sa il punem pe picior. Faceti aceleasi procedee ca si pana acum
Aplica tatuaje pe piele Poza-8


Privesc, dar nu te vad,
Ascult, dar nu te aud...
___________________
[benQ] ;x
Aplica tatuaje pe piele 11hqcjpk
Sus In jos
https://arenavips.forumotion.com
 
Aplica tatuaje pe piele
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum de Counter Strike  :: Tutoriale Photoshop-
Mergi direct la: